Revita

Szampon nowej generacji stymulujący porost włosów

Zapobieganie łysieniu

Najważniejszą rolę w procesie utraty włosów, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, odgrywa czynnik genetyczny. Łysienie wywołane predyspozycjami genetycznymi określa się mianem łysienia androgenicznego. W przypadku mężczyzn łysienie następuje wtedy na czubku głowy i często określane jest mianem męskiego typu łysienia. Łysienie androgeniczne u kobiet powoduje utratę włosów na powierzchni całej głowy, ze szczególnie widoczną utratą na czubku głowy.

Po wielu latach badań na temat łysienia, naukowcy z DS Laboratories doszli do wniosku, że łysienie spowodowane czynnikami genetycznymi również można utrzymać pod kontrolą. Postęp naukowy w dziedzinie leczenia łysienia był w ostatnich latach ogromny i coraz więcej pacjentów może cieszyć się z powstrzymania łysienia lub odwrócenia jego skutków. Szampon Revita® stanowi idealny przykład tego postępu naukowego.

Pomimo wysokiej skuteczności szamponu Revita® należy odnotować, że znacznie łatwiej jest zachować już posiadane włosy, niż spowodować wzrost włosów w uśpionych mieszkach włosowych. Jeżeli cierpisz na łysienie dłużej niż 15 lat, musisz liczyć się z tym, że aktywacja Twoich mieszków włosowych może być niemożliwa.

Aby podnieść skuteczność szamponu Revita® możesz pomyśleć o wprowadzeniu następujących zmian w swoim życiu:

  • nie używaj szkodliwych i silnych preparatów chemicznych na swoich włosach. Mamy tutaj na myśli nie tylko szampony i odżywki, ale także inne preparaty przeciwko łysieniu dostępne na rynku (np. zawierające Minoxidil). Mogą one prowadzić do podrażnień skóry głowy, co spowoduje iż mieszki włosowe nie będą miały dostępu do składników odżywczych,
  • ćwicz regularnie, aby usprawnić krążenie krwi, obniżyć stres i poziom androgenów,
  • używaj grzebienia zamiast szczotki i rozczesuj włosy delikatnie,
  • w przypadku jakichkolwiek problemów zdrowotnych konsultuj się z lekarzem – istnieje wiele dolegliwości, które mogą prowadzić do utraty włosów,
  • zadbaj o odpowiednio zbilansowaną dietę,
  • kobiety, które cierpią na utratę włosów z powodów genetycznych, mogą zaobserwować zatrzymanie procesu utraty włosów po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

Pamiętaj! Im szybciej rozpoczniesz walkę z łysieniem tym lepiej. Zadbaj o włosy, które Ci pozostały i stymuluj wzrost nowych.