Revita

Szampon nowej generacji stymulujący porost włosów

Składniki

Szampon Revita Revita® to najskuteczniejszy szampon powstrzymujący łysienie i wywołujący porost włosów.

Poprzez synergię zastosowanych składników, Revita® stanowi bardzo skuteczny produkt, który odpowiednio odżywia skórę głowy i przeciwdziała łysieniu.

Połączenie właściwości antyoksydacyjnych, z działaniem przeciwko DHT, silnym nawilżeniem, składnikami wzmacniającymi wzrost włosów oraz złożonymi aminokwasami sprawia, że Revita® kompletnie odmieni Twój wygląd.


Lista podstawowych składników

 • Apple Polyphenol (procyjanidyna B2 i C1)
  Procyjanidyna to bardzo ważny składnik szamponu Revita®. Jest on uzyskiwany z owocu jabłka. Z 20000 litrów soku jabłkowego można uzyskać tylko 100g procyjanidyny B2 i 21g procyjanidyny C1.
  Procyjanidyna posiada bardzo silne właściwości stymulujące porost włosów. Jej skuteczność jest niemalże identyczna w porównaniu ze środkiem Minoxidil, przy czym procyjanidyna nie wywołuje żadnych skutków ubocznych.
 • Peptydy miedzi (Copper peptides)
  Wykazują one dwie podstawowe właściwości: przeciwzapalne oraz zastępują uszkodzoną tkankę skóry. Badania na kilku amerykańskich uniwersytetach wykazały, że peptydy miedzi zwiększają prawdopodobieństwo sukcesu przeszczepu włosów, zwiększają rozmiar mieszków włosowych, stymulują porost włosów oraz powstrzymują łysienie.
  Dobroczynny wpływ peptydów miedzi na włosy został odkryty przez przypadek. Naukowcy z University of San Francisco przeprowadzali badania mające na celu wykazanie, iż peptydy miedzi pomagają w leczeniu poważnych ran ciała. Rzeczywiście przyspieszają one leczenie ran o 30%, ale równocześnie stymulują wzrost włosów. Skutkiem ubocznym zaobserwowanym na badanych pacjentach był więc dynamiczny i silny wzrost włosów w okolicach ran, na których rozprowadzona została substancja zawierająca peptydy miedzi.
  Obecnie peptydy miedzi testowane są na pacjentach przechodzących chemoterapię, jak również osobach, które poddały się operacji przeszczepu włosów. Wyniki badań są bardzo pozytywne, co sprawiło iż składnikiem tym zainteresowało się kilka dużych firm. Niebawem można więc spodziewać się na rynku więcej produktów wykorzystujących ten składnik.
 • Spin Traps
  Element grupy nitrozonowej. Składnik ten stosowany jest w leczeniu łysienia androgenicznego.
 • Ketaconazole
  Ketaconazole to środek leczniczy stosowany w leczeniu grzybicy. Jest on ważny dla osób cierpiących na łysienie z dwóch powodów: redukuje podrażnienia skóry głowy, co jest szczególnie ważne w przypadku męskiego typu łysienia oraz wykazuje właściwości anty-androgeniczne (anty DHT), co została potwierdzone w wielu badaniach.
 • Rojbos (Rooibos)
  Rojbos (lub herbata z czerwonokrzewu) to bardzo ekscytujący nowy składnik roślinny, który wykazuje właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne. W medycynie rojbos bardzo często jest zalecany pacjentom cierpiącym na napięcie nerwowe, alergie lub problemy z żołądkiem. Niedawne badania wykazały także, że rojbos wpływa na wzrost włosów.
  Badania przeprowadzone w laboratorium Dermascan we Francji wykazały, że regularne stosowania rojbosu znacznie przyspiesza wzrost włosów oraz powstrzymuje ich wypadanie.
 • MSM (metylsulfonylometan)
  Jest to pochodna dimetylosulfonu. Wiele badań potwierdziło, że MSM wykazuje właściwości normalizujące w procesach zachodzących w organizmie. Niezbędny dla prawidłowego poziomu kolagenu i keratyny, które odgrywają ważną rolę w zdrowiu włosów, skóry i paznokci. Dzięki MSM włosy stają się zdrowsze i silniejsze.
 • Kofeina 4%
  Pomaga regulować efekty działania testosteronu. Męski typ łysienia bardzo często związany jest z testosteronem, który niszczy mieszki włosowe, co następnie prowadzi do utraty włosów. Badania wykazują, że kofeina przyspiesza wzrost włosów o 46% i wydłuża cykl życia włosa o 37%.
 • Winian l-karnityny (Carnitine Tartrate)
  L-karnityna występuje naturalnie w ludzkim organizmie i odgrywa kluczową rolę w procesie zamiany tłuszczu w energię. Zawarty w szamponie Revita® winian l-karnityny dostarcza niezbędnej energii skórze głowy i włosom. Dzięki temu następuje regulacja metabolizmu, który także ma wpływ na wzrost włosów.
 • Aminokwasy (Amino Acids)
  Białka z których powstają włosy zbudowane są z aminokwasów. Odgrywają one kluczową rolę w procesie tworzenia keratyny – białka odpowiedzialnego za zdrowie włosów. Stare aminokwasy powinny być zastępowane nowymi. Revita® dostarcza nowych aminokwasów bezpośrednio włosom.
 • Olejek Emu (Emu Oil)
  Współcześni Australijczycy usłyszeli o dobroczynnych działaniach olejku ze strusia Emu od zamieszkujących ten kontynent od wieków Aborygenów. Olejek Emu jest uzyskiwany z grubej warstwy tłuszczu znajdującej się na grzbiecie strusia Emu. Tłuszcz znajduje się na grzbiecie ptaka po to, aby chronić go przed wysokimi temperaturami panującymi w Australii.
  Olejek Emu wnika głęboko i nawilża włosy oraz skórę. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Bostonie wykazały, że olejek Emu zwiększa o 20% wzrost tkanki skóry. Badania te wykazały także, że składnik ten posiada bardzo pozytywny wpływ na mieszki włosowe – potrafi reaktywować do 80% mieszków włosowych, które są w stanie uśpionym.
 • Biotyna (Biotin)
  Biotyna należy do grupy witamin B. Stanowi główny składnik naturalnego procesu produkcji włosów. Jest ważna nie tylko w procesie wzrostu nowych włosów, ale także w przypadku utrzymania zdrowia skóry i paznokci.

Pojemność

180 ml lub 925 ml

Skład szamponu Revita

Water, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Caffeine, Ketoconazole, Pyrus Malus (Apple) Seed Extract, Aspalathus Linearis Leaf Extract (Roobios), Apple Polyphenol (Procyanidin B-1), Carnitine HCI, Ornitine HCI, Acetyl Cysteine, Dimethyl Sulfone (MSM), Taurine, Emu Oil, Biotin, Copper Peptides, Aloe Barbadensis Leaf Juice (Spray Dried), Glycereth-7, Glycerin, Polyquaternium 10, Glycol Stearate, Menthyl Lactate (Menthol Derivative), EUK-134 (SOD Mimic/Spin Trap), PEG-150 Pentaerythrityl Tetrastearate, PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides, Menthol, Zinc PCA, Citric Acid, Sodium Chloride, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Tetrasodium EDTA, Red 40, Blue 1.