Revita

Szampon nowej generacji stymulujący porost włosów

FAQ - najczęstsze pytania dotyczące szamponu Revita®

W jaki sposób należy stosować szampon Revita®?

Szampon Revita® należy nanieść na mokre włosy i pozostawić na czas 1–2 minut, a następnie spłukać. Niezwłocznie powtórz tą czynność, ale tym razem pozostaw szampon na 3-5 minut i dokładnie spłucz włosy. W celu uzyskania najlepszych wyników szampon Revita® powinien być stosowany przynajmniej 5 razy w tygodniu.

Czy Revita® jest bezpieczna?

Revita® zawiera ekstrakty z ziół oraz witaminy, które nie wywołują żadnych skutków ubocznych. Pozostałe aktywne składniki zostały przetestowane w badaniach klinicznych, podczas których potwierdzono ich bezpieczeństwo.

Czy mogę używać żeli, pianek lub sprayów do włosów?

Nie są one polecane ponieważ blokują szyb włosa i uniemożliwiają dostarczenie składników odżywczych do mieszków włosowych oraz korzenia włosa. Jeżeli jednak stosujesz regularnie szampon Revita®, to możesz używać powyższych produktów bez obaw. Składniki Revita® oczyszczają bowiem szyb włosa.

Czy mogę stosować trwałą ondulację lub farbować włosy, gdy używam szamponu Revita®?

Nie ma żadnego dowodu na to, że trwała ondulacja lub farbowanie włosów wpływa na proces łysienia. Generalnie jednak nie zalecamy tych rzeczy osobom, które już cierpią na wypadanie włosów. Jeżeli jednak zdecydujesz się na farbowanie lub trwałą, to możesz być spokojna – substancje te nie oddziałują w żaden sposób na szampon Revita®.

Czy mogę korzystać z suszarki po umyciu włosów szamponem Revita®?

Nadmierny gorąc niszczy białka zawarte we włosach, co znacznie je osłabia i może prowadzić do ich utraty. Dlaczego suszenie włosów może pogorszyć utratę włosów. Jeżeli jednak chcesz dalej korzystać z suszarki, to bez obaw – nie wpłynie ona na działanie szamponu Revita®.

Dla kogo przeznaczony jest szampon Revita®?

Idealna jest osoba, która utraciła niewielką ilość włosów lub znajduje się we wczesnej fazie łysienia. Znacznie łatwiej jest bowiem powstrzymać łysienie, niż spowodować porost nowych włosów. Jeżeli martwi Cię stan Twoich włosów (oraz ilość) to powinieneś/powinnaś rozpocząć korzystanie z szamponu Revita® jak najszybciej.

Jakich wyników mogę spodziewać się po stosowaniu szamponu Revita®?

Bardzo ważne jest to, aby podejmując decyzję o rozpoczęciu stosowaniu szamponu Revita® mieć realne oczekiwania. Zależnie od tego jak zaawansowane i duże jest łysienie w Twoim przypadku, odzyskanie włosów może zająć trochę czasu.

Podczas dwóch pierwszych tygodni stosowania szamponu możesz zaobserwować wzmożone wypadanie włosów. Wynika to z tego, iż stare włosy zaczynają być wypychane, a mieszki włosowe rozpoczynają wzrost nowych włosów. Nie przejmuj się tym i kontynuuj stosowanie szamponu.

Czy Revita® wywołuje jakieś skutki uboczne?

Nie, ale pod warunkiem, że jest stosowana zgodnie z instrukcją.

Czy Revita® działa w przypadku kobiet?

Tak. W większości przypadków przyczyna wypadania włosów u kobiet jest taka sama jak u mężczyzn. Na szczęście dla kobiet, estrogen pomaga chronić mieszki włosowe przed destrukcyjnym działaniem DHT. Dużo kobiet cierpi jednak na utratę włosów spowodowaną zmianami w poziomie estrogenu i/lub nadprodukcją DHT. Revita® chroni mieszki włosowe przed DHT czego rezultatem są pełniejsze, grubsze i zdrowsze włosy.

Używam innych preparatów przeciwko łysieniu. Czy mogę stosować szampon Revita® w tym samym czasie?

Tak. Revita® nie wywołuje skutków ubocznych i nie wchodzi w działanie z innymi preparatami przeciwko łysieniu. Możesz śmiało korzystać z szamponu Revita®, gdy stosujesz inne środki. Polecamy nawet stosowanie takich preparatów jak np. Procerin lub Provillus.

Czy szampon Revita® należy stosować przez długi okres czasu?

W momencie gdy uzyskasz zadowalające efekty, kontynuuj stosowanie szamponu Revita®, aby nadal dostarczać swoim włosom niezbędnych składników odżywczych.

Czy stres odgrywa rolę w procesie utraty włosów?

Gdy znajdujesz się pod wpływem fizycznego i emocjonalnego stresu, możliwe jest, że Twój organizm wytworzy antyciała, które zaatakują następnie mieszki włosowe, co może prowadzić do utraty włosów. Revita® spisuje się bardzo dobrze w przypadku łysienia spowodowanego stresem.