Revita

Szampon nowej generacji stymulujący porost włosów

Czy łysieniu można zapobiec?

Czy można zrobić coś z naszymi włosami, abyśmy nie musieli stosować w przyszłości szukać na gwałt skutecznych preparatów na łysienie? Słowem czy są jakieś metody, które spowodują, że nasze włosy będą wyglądać wciąż tak samo, albo chociaż „starzeć się” dużo wolniej? Mówiąc jaśniej, postawmy sobie pytanie: Czy łysieniu można zapobiec?

Przede wszystkim na początku warto przemyśleć kwestie tego, jak wygląda nasz jadłospis. Od tego co jemy zależy stan naszego organizmu. Aby zapobiec przedwczesnemu wyłysieniu, musimy rozszerzyć naszą dietę o produkty zawierające miedź, żelazo, biotynę i witaminy z grupy B. Dobrze było by też, odstawić niezdrowe jedzenie, alkohol i papierosy. Chociaż wiadomo, że to była by sytuacja idealna, raczej trudna do osiągnięcia. Tak naprawdę istotnym elementem zapobiegania łysieniu jest działanie przeciwbakteryjne i przeciwłojotokowe. Najczęściej stosuje się do tego witaminę B2 oraz H. Często więc w ramach profilaktyki poleca się stosowanie szamponów właśnie z tymi składnikami. Zresztą oprócz specjalistycznych szamponów (Nizoralu, czy Selsun) można równie dobrze używać zwykłych - że użyję eufemizmu - codziennych szamponów. Warto jednak zwrócić uwagę na skład.

Wszystkie preparaty związane z dbałością o nasze włosy, opierają się właściwie o te same, najczęściej naturalne składniki. Niejednokrotnie jest to skrzyp, pokrzywa, czy czarna rzepa. Można powiedzieć, że producenci kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów, bardzo dobrze odrobili lekcje z metod naturalnych, czy domowych. Bo wystarczy trochę głębiej poszukać, aby znaleźć ogromną ilość maseczek na włosy, które opierają się o zwykłe produkty użytku codziennego. Cytryny, miód, oliwa, piwo czy jajka bywają składnikami takich maseczek. Ich zadaniem jest zazwyczaj wzmocnienie włosa. Jego struktury, a często też pobudzenie do wzrostu.

Tak podsumowując najlepiej stosować kilka metod naraz. Mowa oczywiście o tych naturalnych. Takie połączenie zdrowej diety, maseczek na włosy i odpowiednich szamponów pozwoli nam zachować świetną i mocną fryzurę na dłużej. A o to nam przecież chodzi. Plusem profilaktyki jest to, że można ją zacząć praktycznie w każdym momencie.